Magazín

Lotto Bmillions a Jan Neměc – jde o podvod! Recenze, zkušenosti, diskuze


Pokud na internetu vidíte reklamu lákající na snadné zbohatnutí, tak se jedná téměř jistě o podvod. Nejinak je tomu v případě webové stránky STARNEWS5, která slibuje rychlé zhodnocení peněz prostřednictvím číselných loterií u neznámé společnosti Bmillions. V následující recenzi vysvětlíme, proč je STARNEWS5 podvod a proč není dobrý nápad vsázet u Bmillions.

Jan Němec a Bmillions

Milionář Jan Neměc? Jde o podvod

Milionář Jan Neměc? Jde o podvod

Podvodný web funguje na doméně starnews.tech. Webová stránka se jmenuje STARNEWS5 a na první pohled připomíná obyčejný zpravodajský portál. Na webové stránce je ovšem jen jeden článek o tom, jak snadno můžete přes noc zbohatnout. Stačí prý využívat tajný systém Bmillions.

Bmillions je poměrně nestandardní služba, která registrovaným uživatelům umožňuje hrát různé číselné loterie z celého světa. A to z pohodlí domova. Místo klasických loterií ovšem Bmillions nabízí tzv. syndikáty a komba, což jsou kombinace více loterií. Na webu Bmilions je doslova napsáno, že zástupci společnosti jménem klientů nakupují herní tikety podle preferencí klientů.

Lotto u Bmilions

Lotto u Bmilions

Autor STARNEWS5 uvádí, že systém se stal populárním nejprve v USA, kde uživatelům vydělával tisíce i miliony dolarů. O tomto „tajném“ systému byl údajně natočen i dokument nazvaný 60 Minutes. Žádný takový dokument ovšem nelze dohledat.

Mezi zbohatlíky jsou údajně i stovky Čechů. Jedním z nich je jistý Jan Němec, jehož osobní deník je na webu otištěn. Rozebírat detaily nemá smysl, ale pointou celého deníku je to, že za pouhých 7 dní od registrace Jan Němec vydělal přes milion euro. A to na začátku vložil pouze 130 euro. K vysokému zhodnocení vkladu stačí podle Jana Němce využívat jednoducho strategii: kupovat kombinované tikety s okamžitým výnosem nad 65 %. Co přesně tím ale autor myslel, na webu uvedeno není.

Jan Němec neexistuje

Autoři podvodné stránky apelují na to, aby čtenáři systém otestovali. Že prý nemají co ztratit. Jenže pokud budete chtít nakupovat tikety, tak budete muset na účet Bmillions poslat peníze. Na webu STARNEWS5 je dokonce doporučení, aby lidé posílali alespoň 100 EUR. Rozhodně tedy není pravda, že klienti nemají co ztratit.

Bmillions podporuje 9 různých jazyků včetně češtiny. Podobně je na tom také podvodný web STARNEW5, který má hned několik cizojazyčných verzí (např. německou, anglickou, španělskou či norskou). Chyby v textu a zvláštní překlady navíc naznačují, že se nejedná o český projekt.

Zahraniční verze

Zahraniční verze

Cizojazyčné verze vypadají úplně stejně a obsahují i stejný text. Rozdíl je pouze v použitém jazyku. Liší se také jména osob, o kterých se v textu píše, ačkoliv jejich fotografie zůstávají stejné. Místo Jana Němce tak na zahraničních verzích vystupují Američan Richard Mooney, Němec Jonas Schäfer, Švéd Johan Månsson nebo třeba Španěl Jonás Collado. A to je jasný důkaz toho, že je celý příběh smyšlený.

Jak poznat falešný web

Web STARNEWS5 je plný indicií, pomocí kterých bezpečně rozeznáte seriózní stránky od těch podvodných. Tak například odkazy na jednotlivé rubriky v menu nefungují. Všechny funkční odkazy vás přesměrují k registraci do systému Bmillions.

Aby článek vypadal aktuálně, tak se datum publikování každý den mění. Vypadá to tedy, že autoři článek zveřejnili teprve před několika hodinami. Datum se mění také v tabulce pod textem, kde autoři upozorňují, že kvůli vysokému zájmu o službu jsou registrace časově omezené. Jenže web funguje už několik týdnů (možná i měsíců), takže zmínky o vysokém zájmu lidí a omezené kapacitě registrací jsou jen další lži.

Omezený čas na registraci

Omezený čas na registraci

Za zmínku stojí také falešná diskuze pod textem. Kromě toho, že do diskuze nelze přispívat a tlačítka pro hodnocení příspěvků nefungují, tak obsah diskuze je očividně pozůstatek dřívějšího podvodu. V diskuzi totiž lidé vychvalují úplně jinou službu (Copy-Trader). V textu se navíc bez jakýchkoliv souvislostí několikrát odkazuje na společnost 24Option, která provozuje platformu pro obchodování binárních opcí. Vypadá to tedy, že podvodníci jen zrecyklovali starý podvod.

Bmillions nemá licenci

Recenze a zkušenosti s Bmillions

Recenze a zkušenosti s Bmillions

Není pochyb o tom, že sliby snadného zbohatnutí přes noc jsou pouhé lži. Je to jen jeden z mnoha způsobů, jak z důvěřivých lidí dostat peníze. Zvýšenou pozornost si ale zaslouží i samotná stránka Bmillions.

Provozovatelem webu Bmillions je bulharská společnost Profit Ninja Ltd, o které ovšem na internetu neexistují téměř žádné záznamy. Jméno společnosti nenajdete ani v seznamu legálních provozovatelů hazardních her dle ZHH a loterií a jiných podobných her dle ZoL. To znamená, že společnost nemá žádné oprávnění provozovat v Česku číselné loterie. Na neseriózní firmu Bmillions v minulosti upozornilo už mnoho nespokojených klientů i zahraničních portálů.

 
Magazín
Chráněno: Online sázení ŠANCE – nejoblíbenější českou loterii vsadíte nyní na internetu
Magazín
Chráněno: Vsaďte si SPORTKU online přes internet z pohodlí domova! SPORTOVKA