SPORTKA

  PŘÍJEM SÁZEK BUDE UZAVŘEN ZA
DNY HOD. MIN. SEK.

Sportka výsledky   


AKTUÁLNÍ JACKPOT
23,0 milionů korun

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY - Středa 24. 7. 2024
I. Tah
1
8
11
23
32
37
4
II. Tah
2
8
15
25
32
33
19
Šance
1
3
2
6
1
6
OBSAH ČLÁNKU
Sportka / Sport 6ze49 logo

Logo loterie

Sportka je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších loterijních her v České republice. Loterijní hru, jejíž historie se začala psát už v roce 1957, provozuje společnost Sazka a. s.  Právě dlouholetá historie a vysoké výhry, které v průběhu let dosahovaly i stovek milionu korun, udělaly ze Sportky legendární loterijní hru, kterou zná dnes prakticky každý.

Sportka: pravidla a návod

Sportka je číselná hra, takže hráči vsázejí na čísla, která podle nich budou při losování tažena. U Sportky si vyberete 6 čísel v rozmezí od 1 do 49. Při losování jsou dva tahy a v každém z nich se losuje 6 čísel a jedno číslo dodatkové, podle kterého se rozlišuje druhé a třetí výherní pořadí. Tikety Sportky obsahují ještě volitelnou doplňkovou hru Šance. Pokud je aktivní bonusová hra „Stokrát 2 miliony Kč“, tak se zakoupením plného tiketu automaticky zařadíte do slosování o milionové výhry.

Proč hrát Sportku?

Proč hrát Sportku?

Cena tiketu

Cena za každý vyplněný sloupec je 20Kč. Jeden tiket obsahuje deset herních sloupců, ale platí se pouze za ty, které jsou vyplněné. Na herním tiketu je navíc nadstavbová loterijní hra Šance, jejíž cena je 20 Kč. Za celý vyplněný tiket (10 sloupců + hra Šance) tedy zaplatíte celkem 220 Kč.

Superjackpot, Jackpot a výhry ve Sportce

SuperJackpot získáte pouze s plnou sázenkou

SuperJackpot získáte pouze s plnou sázenkou

Ve hře Sportka můžete vyhrát i stovky milionu korun. Velikost výhry záleží na tom, kolik čísel z vašeho tiketu se bude shodovat s losovanými čísly. Sportka má celkem 6 výherních pořadí a nejnižší výhry (při uhodnutí 3 čísel) začínají v průměru na stokoruně. Na výhry se dává polovina z peněz, které hráči za sázenky zaplatí. Pravděpodobnost hlavní výhry ve Sportce je asi 1 : 70 milionům.

Dejte si pozor na to, že pokud nevsadíte celý tiket (220Kč) ale jen některé sloupce, nemůžete vyhrát nejvyšší výhru, tedy Superjackpot. Výherce s nekompletním tiketem může vyhrát nejvýše jackpot, jehož hodnota je ale podstatně nižší.

Sportka: tabulka výher

Pořadí Uhodnuto Podíl ze sázek Průměrný výhra Pravděpodobnost výhry
Hlavní čísla Doplňkové č.
Superjackpot* 6 15% 136 769 489 Kč 1 : 69 919 080
1 – Jackpot 6 11% 15 382 198 Kč 1 : 6 991 908
2 5 1 3.5% 815 723 Kč 1 : 1 165 318
3 5 0 4.5% 24 971 Kč 1 : 28 422
4 4 0 6% 619 Kč 1 : 516
5 3 0 20% 113 Kč 1 : 28
Celkem: 50% 1: 27

* Superjackpot můžete vyhrát, pouze když vyplníte celý herní tiket

Do kolika hodin je možné vsadit sportku?

Slosování sportky probíhá dvakrát týdně, ve středu a v neděli. Na pokladnách se sázky v tyto dny uzavírají už v 18:30 a na zbylých prodejních místech je možné vsadit až do 19:00. Každý den od 0:00 do 1:15 provádí Sazka údržbu systému, takže v této době nelze sázky uzavírat.

Pravidla nadstavbové hry Šance

Políčko hry Šance na sázence a na online tiketu Sport 6ze49

Políčko hry Šance na sázence a na online tiketu Sport 6ze49

Šance je doplňková hra ke Sportce, u které uzavíráte sázky na koncové šestičíslí sériového čísla vaší sázenky. Pokud zvolíte metodu náhodně vybraného tipu, vygeneruje se vám také náhodné šestičíslí do hry Šance. Políčko Šance na herním tiketu zaškrtněte v případě, že se nadstavbové hry nechcete zúčastnit.

Pokud bude koncové šestičíslí vašeho tiketu stejné jako vylosované šestičíslí, vyhráváte hlavní výhru, která je téměř 2 miliony korun. Pravděpodobnost hlavní výhry je ovšem jedna ku milionu. Ve hře Šance je celkem šest výherních pořadí a velikost výhry závisí na počtu shodujících se čísel.

Tabulka výher hry Šance:

Pořadí Počet shodných koncových čísel Velikost výhry Pravděpodobnost výhry
1 6 1 900 000 Kč 1 : 1 000 000
2 5 100 000 Kč 1 : 100 000
3 4 10 000 Kč 1 : 10 000
4 3 1 000 Kč 1 : 1 000
5 2 100 Kč 1 : 100
6 1 50 Kč 1 : 10

Mimořádné slosování

Tabulka mimořádných slosování Sportky

Tabulka mimořádných slosování Sportky

Losování Sportky probíhá dvakrát týdně, ale někdy Sazka pořádá mimořádné losování Sportky. Místo klasických dvou her se tak za týden hraje hned třikrát. Mimořádné losování probíhá obvykle v pátek, jednou až dvakrát do měsíce. Pravidla mimořádné Sportky se nijak neliší od běžné Sportky.

Bonusová hra stokrát 2 miliony

Superjackpot je složen z jackpotu prvního pořadí a bonusu, který navyšuje ze vsazených peněz. Pokud Superjackpot přesáhne 250 milionů korun, 200 milionů se z něj odečte na úkor tzv. bonusového fondu. V takovém případě se aktivuje hra „stokrát 2 miliony Kč“ a trvá po dobu 20 slosování Sportky.

V této hře se rozdělí 200 milionů z bonusového fondu mezi 100 hráčů. Výherci se losují podle 18ti-místného kódu herního tiketu a každý vylosovaný získá 2 miliony Kč. Po každém slosování sportky se vybere 5 výherců. Účast ve hře je automatická a bezplatná, ale podmínkou je zakoupení plného tiketu (220Kč).

Jak hrát Sportku

Na jednom tiketu najdete celkem deset sloupců pro deset různých tipů. V každém sloupci jsou políčka s čísly od 1 do 49 a políčko pro náhodný tip. Hráči vybírají 6 čísel, které označí křížkem. Při vyplňování sázenky si můžete vybrat vlastní kombinaci čísel, nebo zvolit možnost náhodného tipu. Při náhodném tipu vám vybere čísla počítač. Na sázence dále zaškrtnete, zda vsázíte na středeční nebo nedělní losování (můžete zvolit i obě možnosti) a zda se chcete zúčastnit hry Šance.

Sportka - návod jak hrát + pravidla loterie

Sportka – návod jak hrát + pravidla loterie

Systémová sázka

Návod na podání systémové sázky

Návod na podání systémové sázky

Další volitelnou možností je takzvaná systémová sázka, které by měla zvýšit vaše šance na úspěch. V praxi jde o to, že místo 6 čísel na tiketu zvolíte 7-15 čísel, čímž výrazně zvýšíte možný počet kombinací. Počítač z vámi zvolených čísel sestaví všechny možné šesti-číselné kombinace, které byste jinak museli pracně vyplňovat do několika tiketů. Nic ale není zadarmo a za tuto možnost zaplatíte stovky až tisíce korun. V poslední části herního tiketu můžete nakonec zaškrtnout, aby se tiket použil i pro následující slosování.

Kde vsadit Sportku

Sportku bylo dlouhou dobu možné hrát pouze klasickým způsobem přes kamenné prodejny. Nyní se ovšem nabízí alternativní možnost, jak sázet Sportku: přes internet. To, které metodě dáte přednost, ovšem nemá na pravděpodobnost a velikost výher žádný vliv. Spuštění online Sportky plánuje společnost Sazka na začátek roku 2017.

Sport 6ze49 je Sportka v podání Lottolandu - sázet jí lze ONLINE

Sport 6ze49 je Sportka v podání Lottolandu – sázet jí lze ONLINE. Sázení u společnosti Lottoland je však nelegální a hrozí za něj milionové pokuty

Sázení Sportky online a Sport 6ze49

Sazka – SPORTKA

Začátkem roku 2017 se Sazka chystá spustit elektronické tikety Sportky, které umožní oblíbenou loterijní hru sázet z pohodlí domova. Internetová verze Sportky by se měla jmenovat Sportka online a její pravidla se od klasické Sportky lišit nebudou.

Sazka - logoSpolečnost SAZKA jsme otestovali. Podrobnější informace naleznete v článku SAZKA recenze.

Lottoland – Sport 6ze49

Sázení u společnosti Lottoland je dle zákona 186/2016 (Zákon o hazardních hrách) nelegální. Za sázení u této či jiné společnosti, nevlastnící patřičná oprávnění, hrozí milionové pokuty.

Internetová loterijní společnost Lottoland v listopadu 2016 spustila novou hru Sport 6ze49, u které si hráči mohou vsadit na losování Sportky. Pravidla a principy her jsou prakticky stejné a společnost Lottoland navíc garantuje výhry ve stejné výši jako organizátor oficiální loterie (Sazka).

Lottoland - logoSpolečnost LOTTOLAND jsme otestovali. Podrobnější informace naleznete v článku LOTTOLAND recenze.

Sázení mimo internet

Pokud si chcete Sportu vsadit běžnou cestou, musíte si nejprve koupit sázenku. Sázenku získáte v prodejních místech Sazky, obvykle na poštách, v trafikách, na čerpacích stanicích atd.

Kde vsadit bez internetu

Kde vsadit bez internetu

Zakoupený herní tiket vyplníte podle pravidel Sportky a podáte na libovolném prodejním místě Sazky. Herní kartu můžete zakoupit i v obchodech COOP a Penny Market. V tomto případě (tzv. sázení na pokladnách) se ale čísla náhodně generují a nemůžete si vybrat vlastní kombinaci.

Při podání sázenky dostanete potvrzení o sázce. To si pečlivě uschovejte, protože v případě výhry musíte potvrzení předložit pro ověření.  To se netýká sázení Sportky přes internet, kde žádný doklad uschovávat nemusíte.

Losování Sportky

Při losování Sportky se využívají tři osudí. První i druhé osudí obsahuje 49 míčků s čísly od 1 do 49. V prvním osudí se losuje šest hlavních čísel a jedno dodatkové číslo pro první tah hry.  Z druhého osudí se losuje stejný počet míčků pro druhý tah hry. Ve třetím osudí, které je rozděleno na 6 částí, se losuje šestice míčků pro doplňkovou hru Šance. Každá část třetího osudí obsahuje deset míčků s čísly od 0 do 9.

Kdy se losuje?

Nadcházející losování:

Hra Sportka a doplňková hra Šance se losují dvakrát do týdně, vždy ve středu a v neděli večer mezi 19 a 20 hodinou. Mimořádné slosování probíhá v průměru jednou do měsíce a losuje se obvykle v pátek.

Kde se losuje?

Losování Sportky probíhá v Praze ve studiu Sazky za přítomnosti státního dozoru a notáře. Na losování (a jeho natáčení) se mimochodem po předchozí domluvě můžete do studia přijít podívat.

Pražské studio v němž probíhá slosování loterie

Pražské studio v němž probíhá slosování loterie

Online losování a záznamy losování

Všechna videa z losování Sportky jsou dostupná na YouTube kanále Sazky

Všechna videa z losování Sportky jsou dostupná na YouTube kanále Sazky

Záznamy všech losování Sportky a doplňkové hry Šance najdete na kanálu SAZKA na serveru youtube. Losování můžete sledovat také v televizi na programu ČT1 vždy ve středu a v neděli kolem 20 hodiny. Televizní vysílání není ale přímý přenos nýbrž záznam, protože průběh slosování je delší, než přidělený vysílací čas. Videa ze slosování najdete i na oficiálním webu Sazky.

Zobrazit ZÁZNAMY LOSOVÁNÍ   

Sportka výsledky

Pokud nahlédnete do statistik Sportky, které najdete například na oficiálním webu Sazky, zjistíte, která čísla se losují nejčastěji v prvním nebo ve druhém tahu, která čísla se losují nejčastěji ve středu nebo v neděli, anebo které číslo bylo kolikrát vylosované jako doplňkové. Ve statistikách taky najdete, kolik výherců za poslední rok Sazka eviduje, kolik peněz jim rozdělila a mnoho dalších zajímavostí.

Aktuální výsledky ze dne 24. 7. 2024 (Středa)
  I. Tah
1
8
11
23
32
37
4
  II. Tah
2
8
15
25
32
33
19
  Šance
1
3
2
6
1
6
Archiv výsledků loterie za posledních 14 dní
Datum losování Výherní čísla Podrobnosti
24. 7. 2024
(Středa)
I.
1
8
11
23
32
37
4
Detail losování
II.
2
8
15
25
32
33
19
Š
1
3
2
6
1
6
21. 7. 2024
(Neděle)
I.
8
9
14
23
29
31
3
Detail losování
II.
15
26
33
36
37
38
46
Š
6
3
3
3
3
8
19. 7. 2024
(Pátek)
I.
4
6
8
18
29
35
27
Detail losování
II.
3
18
24
25
35
44
9
Š
8
4
1
6
4
2
17. 7. 2024
(Středa)
I.
5
9
11
12
45
47
39
Detail losování
II.
5
7
13
24
35
43
27
Š
6
1
3
0
4
0
Zobrazit ARCHIV VÝSLEDKŮ   

Sportka: nejčastěji tažená čísla

Ze statistik například vyplývá, že lichá čísla jsou losována častěji než sudá čísla. Rozdíl je ale opravdu minimální a navíc nelze opomenout, že lichých čísel je v osudí o jedno více. Co se jednotlivých čísel týče, například v 1. tahu nejčastěji padají čísla 43, 47, 18 nebo 36. Na druhém konci tabulky (tedy nejméně losovaná čísla) naopak najdete 45, 49, 33 a 10.

Četnost tažených čísel v prvním tahu Sportky

Četnost tažených čísel v prvním tahu Sportky

Jak vyhrát ve Sportce

Na oficiálním webu Sazky najdete několik zajímavých tipů a rad, které by vám měly při sázení pomoci. Podle nich by například hráči neměli vsázet časté kombinace nebo vytvářet z čísel na tiketu obrazce, protože se v případě výhry budou muset pravděpodobně dělit s dalšími. Zajímavým poznatkem také je, že při sázení čísel podle data narození je dobré tipy doplnit o čísla vyšších hodnot.

Pokud hledáte způsob, jak zvýšit šanci na úspěch v Sazce, pak existuje jen jeden zaručený způsob. Vsadit více sloupců. Ať už totiž vytváříte vlastní tipy nebo vsázíte přes náhodný výběr, všechny kombinace mají stejnou šanci na výhru.

Jak vyhrát ve Sportce? Série zajímavých informací pro všechny hráče ...

Jak vyhrát ve Sportce? Série zajímavých informací pro všechny hráče …

Zdanění výher

Výhry ze Sportky se nedaní. Výherci si tak odnesou celou výherní částku. Pokud totiž hrajete loterijní hru u sázkových kanceláří, které mají v česku udělenou licenci, tak zdaňovat výhry nemusíte. Stejně je tomu i u zahraničních společností, které jsou členským státem nebo jsou součástí evropského hospodářského prostoru. To se ovšem týká pouze fyzických osob. Výhry do 5 milionu nemusíte uvádět ani do daňového přiznání.

Způsob vyplácení výher u Sazky

Způsob vyplácení výher u Sazky

Sazka a Sportka

Sportka je produktem společnosti Sazka a. s. a jak už bylo uvedeno v úvodu, funguje od roku 1957. Za tak dlouhou dobu si Sazka vybudovala pověst kvalitní a důvěryhodné sázkové kanceláře, získala mnoho mezinárodně uznávaných licencí, a jenom ve Sportce vyplatila na výhrách miliardy korun. Nejvyšší výhra ve Sportce padla v listopadu 2013, kdy si výherce odnesl Superjackpot ve výši necelých 400 milionu korun. Za poslední rok Sportka udělala z více než 100 lidí milionáře a za stejnou dobu Sazka eviduje miliony výherců Sportky. Ať se vám tedy zdá šance na výhru ve Sportce sebemenší, rozhodně to není nic nereálného.

Shrnutí / hodnocení

Systém hry 6 ze 49
Losování středa a neděle v 19:00
Kategorie výher 5
Cena sloupečku 20 Kč
Rekordní výhra 432 900 000 Kč
Šance na jackpot 1 : 14 000 000

Hodnocení loterie SPORTKA

 

Fórum/diskuze k loterii

Loterie
ŠŤASTNÝCH 10
Loterie
EUROJACKPOT
Loterie
KASIČKA